Life
43747 prikaza

Zagrebački partizani su čekali vani, a Srbi su bili osloboditelji

Komentari 30 Prikaži odgovore
Popularni
  • Popularni
  • Najstariji
  • Najnoviji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Express.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Express.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • ante1981 19:18 09.Svibanj 2018.

    Nakon ulaska u nebranjeni Zagreb, ostaje par pitanje otvorenih. Tko je prvi pobio ranjenike sa rebra, civile u podsljemenskoj zoni, ušao u elitne stanove koje nisu vraćeni židovima, kome se baš ovih dana otkopavaju na Tuškancu prikrivena stratišta koja su ... prikaži još! punjena žrtvama čak i 1947? Neznam kako su wana-be-antifašisti uspjeli "okupirati" sav medijski prostor, ali narod dobro zna tko su bili "oslobodioci" i kakva su zvjerstva ostala iza njih. Dakle, 1945 smo jedan totalitarizam zamjenili drugim!

    • brown-sugar 12:41 10.Svibanj 2018.

      Upravo tako !!! Radili su isto sto i Rusi po Austriji, Njemackoj, Ceskoj... pljackali, silovali, ubijali... A poslje 45. nije bio nijedan cetnik, sve partizani !! Koji i Danas primaju partizanske penzije U HRVATSKOJ !!! Pa koliko su godina onda imali ???

    • PrvaProleterska 10:09 11.Svibanj 2018.

      Isto zo ste uradili vi sami u Kninu , pa postavi sam sebi to pitanje !

    • brown-sugar 02:31 05.Studeni 2018.

      A sto su radili kraljevi zandari do 1941 ??

    • PrvaProleterska 14:02 06.Studeni 2018.

      Svi ranjeni pripadnici U likvidirani su momentalno , što je i pravilno , jer su pali pod zakon o vojnoj obavezi , proglasom kralja Petra II. , oktobra 1944 g.

    • brown-sugar 18:52 12.Studeni 2018.

      A sto su radili cetnici, od 91-95 u tim podrucjima iz kojih su "protjerani" ??? Gdje su bili Hrvati koji su tamo bili do 1991 ?? POBJEGLI ste , jer ste znali sta ste radili od 91 do 95 !!! ... prikaži još!!!! Daaavno prije pada Knina ste bjezali iz okupiranih mjesta !! Ulazilo se u prazna mjesta, koja su danima bila napustena !!

    • PrvaProleterska 13:05 16.Prosinac 2018.

      Brown @ ?????ste bježali ???????????? Bježao si možda jedino ti , ja sam ostao još 3 mjeseca onda se vratio kući sa zadatka .

    • brown-sugar 03:51 23.Siječanj 2019.

      Ma da, ti si, nakon pada Knina ostao jos TRI mjeseca u Kninu i onda se vrati sa zadatkakuci u Beograd ???? Seri nekom drugom !!!

  • Predrag5252 11:45 11.Svibanj 2018.

    Moj tata je bio partizan. Cijeli čivot nikada od njega nisam čuo da postoje hrvatski i srpski partizani. Što blebećete i muljate. Izmišljate neku povijest koja vam sada paše jer pljačkate našu domovinu, kradete i lažete.

    • ipsisimus 22:21 16.Lipanj 2019.

      Istina bila je to jedinstvena jugoslovenska armija, ali svakako protivna hrvatskoj domovini, ideji. Dakle isto kao i srpska koja negira hrvtaski suverenitet na povijesno hrvatskom prostoru. Kako je završila jugoslavenska ideja u krvavim ratovima devedesetih svi znamo.

  • Perun 15:52 10.Svibanj 2018.

    Tito je izdao naređenja međutim entuzijazam je poveo ljude i tako su Srbi prvi ušli u grad. Četnicima se dopustilo da se pridruže partizanima jer su vidjeli kuda rat vodi dok je gnjida pavelić lagao svoje ljude i još klince ... prikaži još! od 18 godina regrutirao u ustaše znajući da će svi biti pobijenia taj *** je pobjegao podvijenog repa sa gomilom blaga iz Zagreba. Jadno da ne može biti jadnije.

    • Predrag5252 11:47 11.Svibanj 2018.

      Moj tata je bio prvoborac i partizan. Borio se i protiv ustaša i protiv četnika. Ne pričajte gluposti.

    • Perun 14:25 15.Svibanj 2018.

      Govorimo o finalnim stadijima rata kada je bilo već razvidno da će švabe biti poražene. Probaj razumjeti napisano.

    • ipsisimus 22:14 16.Lipanj 2019.

      Pavelić je regrutirao djecu od 14 godine su bili pod vojnom obavezom. Od 17 je regrutirao u ustaše. Moj otac je dao prisegu sa točno 17 god pred Pavelićem u Masimiru u ožujku 1945. U svibnju je ostao u Zagrebu, ... prikaži još! ali je kod prisilne predaje oružja uhapšen od Partizana, te završio u logoru Kanalu i Prečko. Već tamo su bile likvidacije ustaša, onih koji imaju više od 19 godina života, sve su postreljali ko zečeve. Ostale domobrane i maloljetne su slali na križne puteve, od 12 000 u Prečkom u ....

  • PrvaProleterska 10:20 11.Svibanj 2018.

    Zašto su ušle jedinice JA prve u ZG . Svi nešto muljate a jedini razlog je bio, jer su se oćekivale možda i ulićne borbe ili gnjezda odbrane, da stradaju Srbi u jedinicama JA, koji su bili na svom KRIŽNOM ... prikaži još! putu! U tim jedinicama su bili svi oni, koji su u ratu bili kući, simpatizeri četnika i sami četnici, koji nisu vršili zloćine a sve njih je Nova vlast u oktobru 1944 legalno regrutovala u JA, koje su upotrebili nemilosrdno za "kanon futer "do Trsta ! Partizani su bili samo još u RH i SLO .

    • ipsisimus 22:30 16.Lipanj 2019.

      Da, ovo je dobro. Srbi su ogromnom većinom bili simpatizeri Četnika i Nedića. Kako je partizanski pokret u samoj Srbiji bio slab, a Srbija pala pod partizane (Ruse), te iste koji se ne bi borili protiv Nijemaca i Ustaša su ... prikaži još! poslali na Srijemski Front da ginu, kao što su 1991 poslali kroz Tovarnik Valjevske zatvorenike da poginu, ili na Vukovar Mađare, hrvate i zatvorenike kao topovsko meso. 40 000 je poginulo samo na Srijemskom Frontu srpske neutralne omladine. Pa kada su se žalili ...

    • ipsisimus 22:31 16.Lipanj 2019.

      ... zapovjednici na srijemskom frontu da im gine mladost, Tito je posprdno odgovorio ; Ima i za koga da ginu !

  • imedvedo 13:23 10.Svibanj 2018.

    Kada su ušle srpske jedinice u Zagreb, Koča Popović je održao govor na Trgu bana Jelačića i rekao da Srbija oprašta ratne reparacije Hrvatskoj. Opraštali su ratne reparacije ali su Zagreb do temelja opljačkali i pobili 10% Zagrepčana. Tu pljačku ... prikaži još! i ubojstva hrvatski partizani su mirno promatrali i naknadno se uključili u pljačku , a i u ubojstva.***

    • PrvaProleterska 10:23 11.Svibanj 2018.

      To isto ste vi uradili sa Kninom , Bos. Grahovim , tako da niste absolutno ništa bolji , možda ćak i gori , jer ste to uradili 45g kasnije , kad ste bili svi školovani ljudi !

    • ipsisimus 22:35 16.Lipanj 2019.

      Knin , Bos. Grahovo, Južnu Lika , Zapadnu Bosnu i Istočnu Hercegovinu su temeljito spalili, opljačkalii prognali srpski pobunjenici tko da se nikada ne vrate Hrvati, hrvatske župe i svećenike u 2 svjetskom ratu. To je pravi genocid, a ne suprotno.

    • PrvaProleterska 10:49 08.Kolovoz 2019.

      Ipsimus@ Ja prićam o onome šta sam vidjeo na vlastite oći a ti ga sereš i okrećeš ćinjenicu o Zajednićkom zloćinaćkom poduhvatu !

  • Komentiraj, znaš da želiš!

    Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.