Top News
49338 prikaza

Propast NDH: Pavelić zgrozio čak i naciste

Komentari 43 Prikaži odgovore
Popularni
  • Popularni
  • Najstariji
  • Najnoviji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Express.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Express.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Bozidar 22:55 21.Kolovoz 2016.

    Hitler nije otišao iz Njemačke. - - Zašto je otišao Pavelić s prostora NDH? - - Ne bi htio da se Pavelić vrati.

  • Avatar una1
    una1 15:41 21.Svibanj 2015.

    Sramotan čin poglavnika.Pobjeći i ostaviti bezdušno ljude na milost ili nemilost., "kapetani" napuštaju brod posljednji.Ako su nacisti to rekli,nema se što više dodati.

    • Jugoivo 10:36 13.Svibanj 2017.

      Nešto o tome možete pročitati i u knjizi "Koža" Malapartea

    • crazy.dictator 13:09 13.Svibanj 2017.

      Pored svega nabrojanog debilu pavelicu i njegovoj kamarili moze zahvaliti i za 45 godina komunizma jer da debil nije radio sto je radio komunisti nebi dobili toliku potporu medu narodom i tito nebi uspio stvoriti jugoslaviju

  • Avatar una1
    una1 20:03 05.Rujan 2015.

    Budimo pošteni i priznajmo istinu,Pavelić je pogjegao i ostavio svoje vojnike obezglavljene.To je za mene strašno,da ne upotrebim ružniju riječ.Moj djed je jedan od onih kojima se ne može zapaliti svijeća na grobu.

    • Domagoj 21:41 07.Studeni 2015.

      Poglavnik i da se predao na Bleiburgu,sem svoje zrtve nebi mogao niti jedan jedini zivot nasih ljudi spasiti.

    • crazy.dictator 14:01 13.Svibanj 2017.

      ali bi barem umro kao muskarac. kao prvo trebao je postovani zapovjed sveznika i predati se u Zagrebu. Vjerujem da bi zaglavio i on i veci dio onih oko njega ali bi svakako bilo manje zrtava. moj otac je prezivio ... prikaži još! krizni puta, djed nije ni krenuo bjezat i takoder je prezivio. s obzirom da sam i sam ucesnik domovinskog rata, nakon ultimatuma za predaju (kada je dat krajnji rok) tko se ne preda postaje odmetnik a za takove vise ne vrijedi ratno pravo tako da pavelic snosi i za to svoj dio krivice

  • Milos 15:50 16.Lipanj 2016.

    Odličan članak!Ne mogu shvatiti komentare čitalaca.Kao da Nemci govore o tome ko je 1945. godine ostavio njih da stradaju od Rusa, Amerikanaca, Engleza...zaboravljajući Holokaust i sve žrtve koje su počinili drugim narodima.No,svuda ima normalnih ljudi.Još jednom želeo bih da pohvalim autora članka.

  • Robin 10:07 08.Svibanj 2015.

    Smrt fasizmu,sloboda narodu!

  • Komentiraj, znaš da želiš!

    Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.