Ekonomix
15849 prikaza

Nikada nismo živjeli bolje od Čeha - lagali su nam

Komentari 20 Prikaži odgovore
Popularni
  • Popularni
  • Najstariji
  • Najnoviji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Express.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Express.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • BRANKO 15:23 23.Veljača 2018.

    Ta statistička ralika između 52 i 9o. u , prijevodu , znači , da si ti u Jugi mogao kupiti 1/2 kg mesa u mesnici a 1995. u ČSSR , nisi , jer ga nije bilo. U mesnici je bio ... prikaži još! komad slanine i 5 konzervi i dva zaposlena mesara. G.pisac očigledno mlati praznu slamu. A da ne govorim o Tuzex"u sličnim rukotvorinama onog režima. Ako pišete Gospodine te tekstove , probajte malo povjesti, dobro je to. A zato, a možda , i ne samo zato, su Česi i Slovaci danas gdje jesu.

  • Vlado 08:57 24.Veljača 2018.

    Sve severne socijalisticke zemlje su bile deo Austrougarske ili Nemacke i bile tradicionalno industrijski razvijenije od zemalja bivse yu. Dakle i u socijalizmu su dobrim delom imale veci BDP od yu. Ali raspodela tog BDPa je bila drugacija. U ortodoksnim ... prikaži još! soc zemljama je ulagano u tesku industriju au yu u licni standard. Tako da se u yu zivelo bogatije i standard gradjana bio veci i obrnuto.

  • Avatar minkenbojna91
    minkenbojna91 17:13 21.Veljača 2018.

    Češka,Poljska,Njemačka itd oduvijek su bile zaostale zemlje naspram Hrvatske koja je svojom Industrijom snabdijevala< cijelu Europu a Brodogradnjom i cijeli Svijet

  • vekavac 13:58 22.Veljača 2018.

    Nelsone oni su dolazili sa škodom 100 sl koju ti nisi mogao kupiti i vozio si fiću . Malo bolje je vozio partizanski sin i doušnik udbe. Sve ostalo je bila naša nemoć pa smo se rugali nekomu tko je ... prikaži još! u stvarnosti bio bolji. Zašto ti nisi išao na skijanje u Tatre a oni su bili na jadranu.

    • Avatar Luna Lipa
      Sarkazam. 11:22 23.Veljača 2018.

      vekavac Gdje si ti živio u to vrijeme, u Hrvatskoj nisi. Ti si dijaspora, koja je sje.ala Hrvatsku. Nitko ni ne traži jugoslaviju osim vas desnih. Gadi mi se polemika s onima koji misle ako se prave blesavi, da je ... prikaži još! to dobro za Hrvatsku.

    • Avatar Luna Lipa
      Sarkazam. 11:28 23.Veljača 2018.

      U jugoslaviji je bilo dobro jer su svi krali a zna se tko najviše. A zna se tko je krao najmanje, a ipak bio sretniji nego danas. Je.eš jugoslaviju, ali ako ne učiš od prošlosti ideš u ku.ac, kao što ... prikaži još! smo i otišli. Nego ajmo malo o komunjarama, jugonostalgičarima i tim vama dobro znanim vodama.

    • vekavac 19:20 27.Veljača 2018.

      Živio i radio u Karlobagu i tamo sam i danas i to sam gledao iz prve ruke . Inače mi je 61 godina i tada sam bio punoljetan i radio .

    • Avatar Luna Lipa
      Sarkazam. 17:19 05.Ožujak 2018.

      Meni je 63 godine, i HRVI, što sad?

  • Lucie 10:17 24.Veljača 2018.

    1995. Čehoslovačke nije bilo - česi i slovaci rastali su se 1993. Toliko o povijesti. U devedesetim se u češkoj moglo kupiti sve. Oodmah poslije barsunrevolucije su počeli stizat strani supermarketi. Carrefour medu prvima - i kao prvi je i ... prikaži još! nestao. Da se nije moglo kupiti mesa..? Možda mislite na vrijeme normalizacije osamdesetih... i tada se moglo nabaviti sve. Možda nije bilo na pultima. Tada je bila rasprostranjena praksa prodaje " ispod pulta". Znači ono najbolje držim za ljude kojim dugujem

  • Komentiraj, znaš da želiš!

    Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.