Top News
32017 prikaza

Ratni invalidi: Mirovinu hoće i oni s ozljedom palca!

Komentari 15 Prikaži odgovore
Popularni
  • Popularni
  • Najstariji
  • Najnoviji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Express.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Express.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • ursuss 20:55 20.Ožujak 2018.

    Koja BRANITELJSKA prava ne gnojite prava imaju samo invalidi i lažni invalidi te udovice.. u ratu sam bio pet i kusur godina, u redovnu starosnu mirovinu sam otišao 2001 i za mene kao i za stotine tisuća drugih, koji nisu ... prikaži još! invalidi i ne glumataju ptsp ni zakon iz 2005 - čl. 14 nije vrijedio..jer je zakon donešen 2005... ovo je još jedna obmana Hrvatske i građana gdje se očito neke ciljano hoće ugurati neke ( uglavnom hdz-ovce) Volio bih da me netko argumentirano demantira-

    • Avatar Pavica Blažević
      blaze272@htnet-dsl 08:38 21.Ožujak 2018.

      u pravu si ursus,oba sina su mi branitelji ,stariji od prvog dana do zadnjeg i još je radio nakon završetka rata nekoliko godina u vojarni ali je morao otići u mirovinu zbog bolesti i ranjavanja tjekom rata a mlađi je ... prikaži još! sa nepunih 19 g.otišao na ratište nakon obuke prve generacije HV-a,bio je i ranjen i doživio potres mozga i dokazano mu je 60 % PTSP-a ali nije htio tražiti mirovinu več je tražio posao ,odnosno da radi i da ne ovisi o nikome ,bio je u radnom odnosu gdje se svakih 3 mj. dibio pl.

    • Avatar Pavica Blažević
      blaze272@htnet-dsl 08:44 21.Ožujak 2018.

      zbog neredovitih plača i ponižavanja mlađi sin branitelj je otišao raditi u Njemačku gdje mu se definitivno smirio PTSP ,ima mogučnosti da školuje kčer koja studira pravo u Osjeku i povukao u Njemačku i suprugu ,danas dobivaju braniteljsku mirovinu večina ... prikaži još! onih koji nisu rat vidjeli u živo već na tv-u a pravi branitelji su ponižavani......

    • Avatar minkenbojna91
      minkenbojna91 23:49 22.Ožujak 2018.

      i ja sam bio u ratu 5 i kusur godina tj ukupno 8 godina 1988-1996...iz Njemačke sam se vratio odmah nakon Oluje 1997,,a onda članstvo u HDZ je bio uvjet da ostvarim status branitelja,,pa podmazivanje tamo vamo i eto me ... prikaži još! Sretno umirovljen a ptsp mi 60%

    • ursuss 22:10 19.Travanj 2018.

      minkenbojnag1...je li to sarkazam... meni iz moralnih razloga, kao i obiteljskih- nije stalo do statusa ptsp..da mi djeca i unuci imaju "prolupanog"a također mi nije drago kada netko blati branitelje-prave... koji su svoj život stavljali svakodnevno na kocku- dok su ... prikaži još!u drugi doma spavali u toplom krevetu sa ženama, a danas...najveći hrvati... izgleda da se nismo borili protiv pravih neprijatelja...

    • Avatar Pavica Blažević
      blaze272@htnet-dsl 19:56 06.Svibanj 2018.

      mikenbojna 91,nisi dostojan ni jednog komentara ,ispod časti mi je trošiti riječi na primitvnost ....

    • Avatar minkenbojna91
      minkenbojna91 18:05 12.Svibanj 2018.

      blaze - to je tvoja stvar,ti nisi domoljub

    • Avatar Pavica Blažević
      blaze272@htnet-dsl 07:43 13.Svibanj 2018.

      mikenbojna,takovi domoljubi kao ti nikada nisu i neče voljeti svoju domovinu ,znaš onu staru poslovicu,,tko se hvali sam se kvari ,,ili ,,tko se glasa taj se i poprdasa,,konačno nemaš pojma o domoljublju.....

  • Mirotvorac 13:20 31.Ožujak 2018.

    Svima koji imaju uvjete za mirovinu treba dati 3.500 kn, da bi to bilo, svima do sada obrađenim umirovljenim braniteljima treba skinuti mirovine na tih 3.500 kn. Zašto bi oni imali i 5x više od mene, koji imam 2.500 sa ... prikaži još! 41 g radnog staža, budimo realni. Ovi novi koji se sada javljaju povredom prsta i sl, komisijski obraditi kao i radnike, što znači nema za takove mirovine i točka. A ministar strojovođa, neka i dalje vozi vlakove, to je realnost, dok se tako to ne riješi nema pravde u ovoj državi.

  • 1vod3sat107 15:28 25.Ožujak 2018.

    Koja smo to velika prava do sada imali?? Možda samo invalidi su imali pristojna prava, a obični branitelji koji i danas rade da bi preživjeli nemaju nikakva posebna prava. Uništili su prava radnika, moramo raditi do 65. ili 67. godine ... prikaži još! i imat će mo penziju toliku da od nje nećemo moći niti platiti starački dom. Novi Zakon nam garantira minimalnu mirovinu od 2.580,00 kuna. Je li to previše?

  • Avatar Antun Sklepić
    marica 19:10 21.Ožujak 2018.

    samo im dajte vidjet ću kad nestane love kao će vas njihove dobročiniteje hvatat za gušu vjerujem da nije daleko taj dan jer će hrvatsku napustit i staro i mlado.

  • qaywsx1 08:52 21.Ožujak 2018.

    dokle god ima partizanskih mirovina, mirovinski sustav će biti ugrožen!

  • Komentiraj, znaš da želiš!

    Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.